Kanlı Balgama Yol Açan Nedenler

Balgam Renkleri ve Anlamları

Balgamlı Öksürük

Öksürüğe Ne İyi Gelir

Öksürük Nasıl Oluşur ?

Kuru ÖksürükBalgam Tedavisi için Neler YapılırBalgamın tedavi edilebilmesi için bunun gerçekten enfekte olup olunmadığına bakılması gerekir. Bunun içinde hasta uzmanlara balgamım koyulaştı, yeşerdi, sarardı ifadelerini kullanıyorsa hastaya antibiyotik tedavilerinde ekspektoran denilen balgam söktürücü tedaviler verilir. Ama kişinin balgamı beyaz, köpük şeklinde ise balgamın çıkarılmasında zorluk çekilmiyorsa, burada yapılacak olan şey her gün düzenli su içmektir.
Balgam Tedavisi için Neler Yapılır
Grip geçirilmiş ve buna bağlı bir balgam oluşmuşsa bol su alınmalı, ıhlamur çayları içilmeli, bitkisel çayla içilmelidir. Balgamın sökülmesinde yardımcı olacaktır. Alınacak olan her sıvı şey balgamın sökülmesine yardımcı olacak şeylerdir. Balgamda kan gözükmeye başlamış ise alınacak olan tedavi yapılacak olan tetkiklere bağlıdır. Tetkiklere göre teşhisi konulur ve balgamın neye bağlı olduğu tespit edilir. Eğer nedeni kronik bronşit ise balgamın çıkması zorlaşacağı için nefes darlığının oluşacaktır. Kronik bronşit tedavilerinde antibiyotik tedaviler verilir, balgam söktürücüler verilir. Balgamın rengi çok önemli bir göstergedir.


Balgam Tedavisi için Neler Yapılır Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

1 Yorum Yapılmış "Balgam Tedavisi için Neler Yapılır"

Admin

Balgam Tedavisi için Neler Yapılır hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Balgam Tedavisi için Neler Yapılır konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

28.01.2013


#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası | RSS Kaynağı | Yardım Forumları

Öksürük, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Eylül - 2014